Whitepress.pl – czy naprawdę jest skuteczne?

Na wstępie niniejszego wpisu pragnę zaznaczyć, że moim celem jest wyłącznie opisanie jednostkowego przypadku, który przytrafił mi się podczas korzystania z Whitepress.pl. Mam głęboką nadzieję, że opinie innych użytkowników są w większości pozytywne. Może to być natomiast cenna wskazówka dla twórców serwisu, którzy wyciągając wnioski z tego wpisu, polepszą jakość swoich usług.

Czym jest Whitepress.pl?

Jak możemy przeczytać na stronie głównej, Whitepress.pl to „platforma wspierająca działania content marketingowe i reklamę internetową”. Zatem, dla serwisu tego typu, słowem-kluczem powinien być imiesłów „wspierająca”. Niestety, na e-mail (którego treść zaraz zaprezentuję), od Sznownej Redakcji do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. A jest na co zwracać uwagę i zastanowić się, czy stosunek jakość/cena usługi jest tutaj właściwy…

Co napisałem w mailu do Whitepress.pl?

10 czerwca opublikowałem za pośrednictwem platformy Whitepress.pl artykuł sponsorowany znajdujący się obecnie pod adresem http://ubg21.com/…. Serwis ubg21.com jest serwisem polskojęzycznym, natomiast statystyki odwiedzin zastanawiają… Na 505 wizyt, z Polski pochodzi zaledwie 12. Najwięcej odwiedzin, bo aż 256 pochodzi z USA, co stanowi 50%. Co ciekawe, prawie wszystkie wizyty (dokładnie – 498) odbyły się w jednym dniu!

Artykuł sponsorowany miał za zadanie pozyskiwać ruch zwiększający konwersję sprzedażową na terytorium Polski. Statystki zaś wskazują jednoznacznie, że pozyskany ruch jest sztucznie generowany, co może doprowadzić do niekorzystnych konsekwencji względem witryny docelowej. Poniżej screeny ze statystyk:
whitepress statystyki odwiedzin

whitepress liczba odsłon wykres

Dodatkowo należy także wspomnieć o fakcie przekłamań odnoszącym się do parametrów portali oferujących zamieszczenie artykułów. Wg Whitepress.pl serwis ubg21.com cieszy się prawie 7 tysiącami odwiedzin miesięcznie (!). Co ciekawe, obok liczby odwiedzin pojawia się hint mówiący o tym, że w „przypadkach dyskusyjnych liczba ta jest weryfikowana”:

ubg21 statystki odwiedzin.png

 

Co pokazuje nam Alexa.com?
wizyty dziennie ubg

A to przekłada się na następującą ilość unikalnych odwiedzin dziennie:
uu ubg21.com
Matematyka jest prosta: 27uu x 30 dni = 810 uu/miesiąc! Gdzie się podziało ponad 6K odwiedzin?

Skąd ubg.com czerpie ruch?

Wystarczy kliknąć w pierwszy lepszy backlink, aby zobaczyć kolejną ciekawostkę:
backlink ubg21com

Wychodzi więc na to, że umieściłem sobie precla w spam-serwisie za – UWAGA: 33,95zł brutto!
Uważam, że opłata jest rażąco zawyżona w stosunku do oferowanej jakości usługi. Na niektórych forach seo, mówią, że artykuły sponsorowane typu Whitpress.pl to po prostu „precle 2.0″. Chyba coś w tym jest.

Be Sociable, Share!

  One thought on “Whitepress.pl – czy naprawdę jest skuteczne?

  1. Znam inną platformę z artykułami, gdzie blogerzy piszą że mają ruch kilkadziesiąt tys uu miesięcznie, a w rzeczywistości nie mają nawet ułamka tego. Krętacze.
   Ja zawsze staram się weryfikować jaki strona ma ruch w semstorm.com
   ubg21.com ma fatalne statystyki.

  Add Comment Register  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>