Spam na blogu – dobra wtyczka na niechciane komentarze

Mam nadzieję, że podobał Wam się ostatni artykuł z historią mojego partnera, który w tydzień potrafi zarobić przez internet 250$ na jednym programie partnerskim… Dzisiaj wracamy do blogowania, a ściślej mówiąc do radzenia sobie z bezczelnymi komentarzami spamerów, którzy na siłę wciskają linki do swoich stron.

Każdy początkujący bloger spotyka się z wieloma trudnościami. Począwszy od instalacji, a skończywszy na pisaniu postów i promocji w wyszukiwarkach. Coraz więcej osób pyta mnie, co robić, aby na blogu nie pojawiały się niechciane komentarze, nieznanych nam osób, czyli po prostu spam. Odpowiedź jest jedna – zwyczajna wtyczka wordpressa.

Zapewne jak każdy po zainstalowaniu wordpressa dostrzegłeś w kokpicie istniejącą już wtyczkę Aksimet. Jest to dobra i chwalona przez wielu blogerów wtyczka. Wymaga jednak pewnego doświadczenia w obsłudze WordPress.com API Key. Musisz zatem założyć konto na wordpress.com i poprosić o klucz, który zostanie wysłany do Ciebie e-mailem. Wpisujesz go następnie w ustawieniach Aksimeta.

Prostszym i bardzo szybkim rozwiązaniem będzie instalacja Growmap Anti Spambot, ponieważ w tym wypadku nie musimy rejestrować się na wordpress.com.

Jak zainstalować antyspam na blogu czyli wtyczkę Growmap Anti Spambot?

Wystarczy w kokpicie WP wybrać opcję „wtyczki” > „dodaj nową” > wpisać nazwę i wyszukać. Ostatni etap to instalacja i uruchomienie.

Gdzie znaleźć wtyczkę Growmap Anti Spambot w kokpicie wordpressa?

Jeśli masz już dość dużo innych wtyczek, możesz mieć z tym problem :) Ja się trochę naszukałem. Wtyczka ukryła się w „Ustawieniach” pod kryptonimem „G.A.S.P.„.

Jak chronić BLOG za pomocą wtyczki G.A.S.P. przed niechcianymi komentarzami I SPAMEM?

Wystarczy wejść w „ustawieniach” do menu wtyczki i wypełnić pola:
Checkbox Label – podaj np.: Nie jestem SPAMerem
Checkbox not checked alert – podaj np.: Zaznacz, żeby potwierdzić, że nie jesteś SPAMerem!
No checkbox – podaj np.: Prawdopodobnie masz wyłączoną obsługę Java Script. Włącz ją i spróbuj dodać komentarz jeszcze raz.

Pola:
Maximum number of URLs allowed in comment text – podaję: 1
Maximum number of words allowed in name field – podaję: 30

I zapisujemy zmiany. Mam nadzieję, że teraz będziesz wiedział jak skutecznie chronić swój blog przed spamem i niechcianymi komentarzami.

Be Sociable, Share!

  8 thoughts on “Spam na blogu – dobra wtyczka na niechciane komentarze

  1. Dobra wtyczka antyspamowa to podstawa u mnie usuwa miesięcznie około 1000 komentarzy. Bez niej zajęło by mi ręczne usuwanie bardzo długo szczególnie wtedy gdy nie wchodzę na stronkę codziennie :)

  2. Na swoim blogu przetestowałam sporo wtyczek antyspamowych. Aksimet to podstawa ale potrzebne jest jeszcze coś do pomocy ;) G.A.S.P. jakoś nie przypadł mi do gustu, po wielu tygodniach prób zdecydowałam się na wtyczkę Stop Spammers.

  3. Jak dla mnie to Akismet jest niezastąpiony.
   Gdy go celowo nie instalowałem to każdego dnia miałem nowego spamu około 70 – 90.
   Po instalacji Akismet oczywiście wszystko usuwał, a dodatkowo liczba spamu spadła do kilku dziennie.

  Add Comment Register  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>