Narzędzie słów kluczowych działa – czy da się wypozycjonować blog na darmowym hostingu?

Ostatnio pisałem o tym, skąd brać tematy i treść na bloga, a dziś napiszę o sprawie bloga z blox.pl. W styczniu postanowiłem założyć blog na darmowym serwisie blox.pl. Ten projekt był raczej eksperymentem i nie bardzo byłem do niego przekonany, ponieważ spotkałem się z wieloma opiniami, że bloga na darmowym hostingu nie da się dobrze wypozycjonować.

Oczywiście wszystkie te spekulacje okazały się nieprawdziwe. A jak je obaliłem? Po prostu wziąłem się do roboty.

Lubię od czasu zagrać w lotto – stąd pomysł na napisanie takiego bloga – przy okazji program gry zespołowej, o którym ten blog opowiada uważam za bardzo trafiony. Można przede wszystkim dowiedzieć się w praktyce, że wysłanie 100 zakładów lotto na jedno losowanie wcale nie daje jakichś rewelacyjnych rezultatów (żeby nie było… 1 zakład w AmigoLotto to tylko 20 groszy, więc każdy może sobie na to pozwolić)… ale do rzeczy.

Musiałem oczywiście sprawdzić, co tak naprawdę wpisywane jest w wyszukiwarkę google, jeśli chodzi o lotto. Jak się domyślacie wykorzystałem do tego celu narzędzie słów kluczowych Google Keyword Tool. Znalazłem ciekawe frazy, które mogły stanowić niszę, dla mojego bloga. Przeanalizujmy je krótko:

lotto duży lotek – 1900 zapytań miesięcznie – 255000 zaindeksowanych stron
lotto wygrane – 33100 zapytań miesięcznie – 64700 zaindeksowanych stron  (NISZA!)
system lotto – 1900 zapytań miesięcznie -23 800 000 zaindeksowanych stron(!)

Wyniki w google na dzień 5 marca 2013:
lotto duży lotek – miejsce 1
lotto duży lotek

lotto wygrane – miejsce 2
lotto wygrane

system lotto – miejsce 2
system lotto

Wnioski
Da się wypozycjonować bloga na darmowym hostingu. Mało tego niektóre platformy blogerskie wręcz to ułatwiają. Mój blog stał się przecież subdomeną witryny o PR7. Należy jednak wspomnieć o właściwie dobranej do słów kluczowych treści. Na blogu w trakcie oceny rezultatów znalazły się 3 teksty, ale zadbałem o to, żeby były wartościowe.

Oczywiście, jeśli się dobrze przypatrzycie, propozycje słów kluczowych są odpowiednio wplatane w tekst. Z tytułami raczej się nie gimnastykowałem. Na zakończenie trzeba dodać, że blog ten już po trzech tygodniach dostał Page Rank 4. Muszę też napisać, że na początku blog otrzymywał stałą dawkę linków z katalogów – około 20 dziennie. Co mnie najbardziej cieszy to fakt, że moje metody sprawdzają się, a pozycja tegoż eksperymentalnego bloga z bloxa :) utrzymuje się.

Warto zatem wykorzystać narzędzia propozycji słów kluczowych, co wbrew pozorom nie jest wcale zajęciem łatwym.

Be Sociable, Share!

  4 thoughts on “Narzędzie słów kluczowych działa – czy da się wypozycjonować blog na darmowym hostingu?

   • Oczywiście – to nie jest opcja dla profesjonalistów, ale na dobry początek można próbować różnych rzeczy. Jeśli chcesz pisać bloga i docierać z treścią do google, to nie musisz przecież zaczynać od kupienia domeny, hostingu, instalacji wp, wtyczek itd. Poza tym portale blogerskie mają wewnętrzny ruch, jak ktoś ma coś ciekawego do przedstawienia, łatwo może znaleźć grupę osób, które dołączą do dyskusji ;)

  1. Pingback: Sprawdź sposoby na darmowe pozycjonowanie strony www w google | Presmat.pl

  Add Comment Register  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>