Jak zarobic przez internet na MLM?

Wpisałem dzisiaj w wyszukiwarkę frazę: praca przez internet oferty i pojawiły się propozycje typu: MLM – jak zarobic przez internet. Wiele stron opisujących zarabianie przez internet na MLM podaje informacje, które zachęcają nas do działania, ale jednocześnie przerażają skomplikowanością zastosowania. W związku z tym chciałbym, abyście mogli zrozumieć zasadę tego rodzaju działania marketingowego, a dla wielu osób ważnego źródła dochodu…

Co to jest MLM i skąd się wzięła ta nazwa?

MLM to skrót angielskiego wyrażenia Multi Level Marketing, a więc tłumacząc na język polski możemy określić go jako marketing wielopoziomowy bądź marketing sieciowy.  Te słowa kluczowe mówią już bardzo wiele.

Marketing to nic innego jak przekazywanie produktu lub usługi klientowi przez  wytwórcę bądź usługodawcę/zleceniobiorcę. Sposób dający rozwiązanie i odpowiedź na pytanie: jak zarobic przez internet.

Wielopoziomowy oznacza przepływ gotówki w systemie prowizyjnym dla menadżerów organizujących sprzedaż. Mówiąc wprost jest to przepływ wynagrodzenia od klienta poprzez wszystkie poziomy menadżerów/pracowników, gdzie „po drodze” każdy otrzymuje prowizję za swój wkład w wykonaną pracę.

Filary, na których bazuje marketing sieciowy to:

1. Minimalizowanie kosztów – dzięki zakupom po cenach hurtowych.

2. Zdobywanie klienta – sprzedaż produktu (dochód aktywny).

3. Rozbudowa struktury menadżerskiej – prowizje od osób należących do naszego zespołu (dochód pasywny).

4. Atrakcyjne bonusy pieniężne motywujące do zdobywania dodatkowych premii i kolejnych stopni awansu w strukturze.

Jak skutecznie zarobic przez internet na MLM?

Tylko taki sposób, w którym wszyscy uczestnicy są silnie zmotywowani i zdeterminowani w dążeniu do określonego celu, jakim jest na przykład zarabianie w internecie, mogą myśleć o powodzeniu przedsięwzięcia.

Praca ta musi być wykonywana z zaangażowaniem i systematycznością.  Należy liczyć się również z faktem zainwestowania własnych środków w utrzymanie struktury MLM. Jeśli w systemie znajdą się osoby mało ambitne lub nie nadające się do współpracy w zespole, powodzenie projektu może być bardzo poważnie zagrożone. Dlatego niezwykle ważne jest dobieranie właściwych osób do zespołu.

Jakie są największe profity z uczestnictwa w programach opartych na MLM? Odpowiedź jest prosta: możliwość wygenerowania dochodu pasywnego, a więc mówiąc prostym językiem – „inni pracują, a ja czerpię profity za wcześniej włożoną pracę”… I to jest właśnie klucz całego systemu. Możesz być dyrektorem, niezależnie od tego, kiedy wszedłeś do biznesu. Brzmi nieźle – czy teraz mogę już zapomnieć o wpisywaniu hasła „praca przez internet oferty”.

Praca przez internet, oferty… A co z dotychczasową pracą?

Większość MLM’ów pozwala na wykonywanie innych zajęć. Ideą Marketingu Wielopoziomowego jest efektywna praca pozwalająca na realizację marzeń.

Czy muszę mieć jakieś wykształcenie kierunkowe?

Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz i jakie posiadasz wykształcenie. W MLM może sprawdzić się każdy – od sprzątaczki przez nauczyciela, a na biznesmenie skończywszy. Ważne są raczej umiejętności budowania relacji interpersonalnych i wzbudzanie zaufania klienta.

Czy są jakieś szkolenia MLM?

Oczywiście, a najwięcej w internecie… Sieć to idealne miejsce do rozwoju MLM – przecież to w końcu marketing sieciowy. Wiele firm zbudowało dzięki internetowi potężne zaplecze. To oznacza, że szukając pracy w MLM natkniesz się na wiele ciekawych materiałów o tym biznesie. Są też oczywiście szkolenia video z biznesu czy webinary prowadzone przez liderów  MLM.

Pozostają odpowiedzi na pytania: Czy zarabianie przez internet jest możliwe? Gdzie znaleźć dobre praca przez internet oferty? Jak zarobic przez internet?

Be Sociable, Share!

  4 thoughts on “Jak zarobic przez internet na MLM?

  1. Dobre pytanie,jak zarobić?Czwarty miesiąc doświadczam na własnej skórze jak zarobić.Myśle,że najtrudniejsze są początki,połapanie się w technicznych sprawach zbudowania narzędzia najważniejszego jakim jest sprawny, profesjonalny blog na hostingu mającym wszystkie najważniejsze elementy,bez których nie wyobrażam sobie e-biznesu.Ten etap mam za sobą dzięki wartościowemu i zrozumiałemu szkoleniu człowieka , z ktorym się na początku spotkałem.Zaczynałem od zera a teraz jestem w stanie już nawet kogoś poinstruować .Bardzo dobrze przedstawiłeś zalety MLM krótko i zrozumiale.Sam się już przekonałem, rozmawiajac z potencjalnymi amatorami MLM,że znajomość tego tematu jest znikoma i na dodatek wypaczona przez jakieś niechlubne cienie przeszłości.Prawie nikt nie wie, że nastąpiły wielkie zmiany a sposobów na wykorzystanie komputera na zarabianie jest nieograniczona ilość.Przed szkolącymi stoi wielkie zadanie aby te przekonania zmienić.
   Drugą ważną sprawą,którą poruszyłeś w artykule to sprawa podejśćia do e-biznesu. Systematyczność,wytrwałość i zaangażowanie w to ,co się robi.Sukcesy natychmiastowe zdarzają się niezwykle rzadko i trzeba systematycznie dążyć do celu z wiarą w efekt końcowy ,czyli sukces.Przyznam,że miałem chwile,kiedy chciałem zrezygnować ,dobrze,że tego nie zrobiłem bo dopiero teraz,kiedy rozjaśniły mi się problemy,będę musiał nieco skorygować cele i drogi dojścia do nich.
   Spodziewam się,że jeszcze rozwiniesz temat w następnych artykułach.

   ps.Gratulacje za elegancki wygląd ,szatę graficzną i przejrzystość bloga

  2. Obawiam się, że sama motywacja niewiele nam pomoże jeśli nie dotrzemy z produktem do jak największej liczby osób z której będzie kilkanaście gotowych do współpracy z nami. Sam działam drugi miesiąc i przyznam się, że na razie mam zerowe obroty, mimo, że działam sprawdzonymi sposobami i metodami. Ruch minimalny prawie zerowy. Ale rzeczywiście w internecie praktycznie ludzie nie rozumieją, że MLM jest tylko rozbudowanym kanałem dystrybucji produktu. A duża kasa i potencjał to w tym jest problemem jest jak do tego dotrzeć.

  3. Zgadza się – mlm w Polsce jest jeszcze w powijakach – ludzie po prostu jeszcze tego nie rozumieją, ale to trzeba raczej wykorzystać, a nie płakać. Jeśli np. za rok ruch w branży mlm wzrośnie o 50%, a Ty będziesz miał już gotową strukturę, to jesteś ustawiony na wiele lat. Podstawowy problem to rozumowanie, że włożyłem 30 zł, więc jutro muszę mieć zysk :) Takich klientów odsyłam do kolektury lotto… i tak wrócą ze spuszczoną głową, że utopili kasę i chcą zacząć jeszcze raz. Ludzie szukają sposobu na biznes, a nie rozumieją, co to jest biznes – większość z nich trzeba uczyć od podstaw. Ja zawsze proponuję zrobić kalkulację – jeśli dziś miałbyś założyć własną firmę, jakie koszty miesięczne musiałbyś ponieść??? Inwestycja, w sprzęt, ZUS, opłaty, paliwo, pracownicy … A np. w GVO, które promuję, można mieć biznes za 2 paczki papierosów miesięcznie. Jeśli ktoś tego nie pojmuje, szkoda poświęcać mu swój czas i tyle. Mówię dziękuję i czekam na następną osobę, która wykorzysta szansę.

   Cierpliwość to podstawa, a zarabiającego bloga związanego ze swoimi zainteresowaniami czy działalnością może założyć każdy, kto nauczył się czytać i pisać w szkole podstawowej. Recepta na sukces w MLM? Cel+Cierpliwość+Praca=Sukces na lata.

  4. Osobiście wolę programy partnerskie niż mlm.

   zarabiającego bloga związanego ze swoimi zainteresowaniami czy działalnością może założyć każdy, kto nauczył się czytać i pisać w szkole podstawowej – dyskutowałabym na ten temat. Blogów, założonych na bloggerze, których prawie nikt nie czyta jest w internecie dużo.

  Add Comment Register  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>